21 Haziran 2014 Cumartesi

Samsung Bisikletinde Akıllısını Yaptı


Akıllı telefonlarıyla tanıdığımız Samsung şimdide hızını alamayarak adını Smart Bike koyduğu bir akıllı bisiklet tasarladı.

Aliminyum bir gövdeye sahip olan bisikleti Samsung Giovanni Pelizzoli adında bir tasarımcı ile birlikte tasarlamış.İlk olarak Milano'da tanıttığı bisiklet çeşitli teknolojik donanımlarada sahip.

Henüz model aşamasındaki bu akıllı bisikletimiz İtalyan Maestros Academy ile ortak bir çalışma sonucunda üretilmiş.Tasarımındaki kıvrımlardan tutunda gövdenin yapısına kadar ergonomik ve sağlam bir yol tutuşuna sahip olan bu bisikletin gidonundaki alana akıllı telefon koyulabiliyor. Eşleşme NFC ile gerçekleştiriliyor, ayarlamalar ya da takip edilmesi gerekenler telefon uygulaması üzerinden yapılıyor. Smart Bike’ın iki yanında dört adet lazer bulunuyor. Bu sayede kişi kendi bisiklet yolunu çizerek daha güvenli bir sürüş hattı sağlayabiliyor. GPS sistemi ile de kat edilen yol öğrenilebiliyor. Selenin altında ise dikiz aynası görevi gören bir kamera yer alıyor.

Tüm bu bilgilere rağmen Samsung’un Smart Bike’ın piyasaya çıkş tarihi ve fiyatı belli değil.Kendi fikrimce rahat bir en az 3 sene bekleriz diye düşünüyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder