20 Haziran 2014 Cuma

Kral Katili Güncesi Televizyona Geliyor..

   
      Son yıllarda çıkan en büyük fantastik serilerden biri olan Kral Katili Güncesi'nin adını daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Duymamışsanız biz size biraz tanıtalım: Kral Katili Güncesi, Patrick Rothfuss'un adlı, sakalıyla birlikte hayal gücü de upuzun olan bir deha tarafından yazıldı. Seri Fantastik Severler arasında öyle fırtınalar kopardı ki, birçoklarının listesinde, henüz son kitabı çıkmamasına rağmen ilk sıralarda geliyor..
     Olağanüstü olaylar ve serüvenleri içinde barındıran ve Kvothe isimli kızıl saçlı, zehir zembelek zekalı bir çocuğun hikayesini konu edinen Kral Katili Güncesi, Edebiyat Dünyasında ki bu büyük başarısının ardından, dizi yapımcılarının gözünden de uzak duramadı. 20th Century Fox   Şirketi, kısaca kanal ismiyle Fox, Kitabın yapım haklarını alarak, 2015 yılında dizisini çıkaracaklarını duyurdu.
    Bu açıklama birçoklarını heyecanlandırsa da; GoT dizisinin Buz ve Ateşin Şarkısına yaptıklarını gördükten sonra, korku içinde Fox'u takip etmeye başlayan KKG hayranları da yok değil. Zira sabırsız dizi izleyicisine, diziyi beğendirebilmek için, normalde gayet yavaş işlenen dizi, bir nevi karıncaya yük edilebilir, yavanlaştırılabilir..

    Sonuç olarak; korkarak da olsa, sabırsızlıkla bekliyor serinin fanları diziyi. Umarız onları hayal kırıklığına uğratacak, HBO'nun ASOIAF'a yaptığı gibi bir iğrençliği dizinin üzerine yapıştıracak, işlerin altına imzasını atmaz Fox.

                                                                                                                           

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder