8 Haziran 2014 Pazar

3 Yaşındaki Kardeşimden Hayata Dair Dersler :)

   

Merhaba arkadaşlar bir önceki yazımda bir dilsiz hayvandan bile ders alabileceğimizi söylemiştim.


Şimdide kardeşimden dersler alalım. :) Henüz 3 yaşında fakat onun yaptığı hareketleri yorumlamasını bilene tamamen ders alınacak hareketleri var .


1-)Yürümeyi öğreniyor... :)

   Kardeşlerimizin,yeğenlerimizin,komşunun çocuğunun nasıl yürümeye başladığını biliriz. :) Düşe kalka her seferinde düşerler.Kardeşimde öyle sürekli düştü.Ama hiç pes etmedi. :) Şimdi koşuyor.

ALINACAK DERS=Yapacağımız işlerde ne kadar badireler atlatsak da kesinlikle yılmadan devam etmeliyiz.Eninde sonunda başaracağınızdan emin olabilirsiniz.
   

Tabi yürümeden önce ilk gideceği yere varmak için yuvarlandı. :) Sonra emekledi,sonra yürümeye başladı.

ALINACAK DERS=Bir işe başladığınız da hemen başarılı olmayı aşırı derecede yükselmeyi beklemeyin.Her şey kademe kademe,yavaş yavaş gerçekleşecektir. :)2-) Ağabey bu ne? :)

   Özellikle 3-4 yaşlarında ki çocukların ne kadar araştırmacı olduğunu bilirsiniz.Aslında soru sormalarından bıkarız ama her soru sorduklarında yeni bir şeyler öğrenirler ve bir süre sonra bir bakmışız her şeyi bilen küçük canavar olmuşlar. :)

ALINACAK DERS=Sürekli yaptığınız işte araştırmacı olun.Yeni bir şeyler öğrene öğrene yaptığınız işte usta olabilirsiniz. :)


3-) Bu benim arkadaşım Ayşe. :)

   Kardeşim sosyal yaşamayı seven biridir.Sürekli yeni arkadaşları olsun ister.Mahallenin kızları hep kardeşin nerede diye bana sorarlar. :) Bu yaşta popüler oldu kerata. :D ve emin olun o sosyallik hayatına devam ederse ilerde yaptığı işlerde hep destek alacaktır.

ALINACAK DERS=Eğer sosyal biri olursanız.Çevreniz fazla olursa (tabi her önüne gelen değil sağlam kişiler) yaptığınız işlerde destek alırsınız.Atalarımız boşuna dememiş ''Bir elin nesi var iki elin sesi var'' :)DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ELEŞTİRİLERİNİZİ LÜTFEN YAZI ALTINA YORUM OLARAK BİLDİRİNİZ TEŞEKKÜRLER :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder